Przedstawicieli jakich zawodów jest największy niedobór na naszym rynku pracy.

<!–more–>Przez ostatnie lata firmy mają coraz więcej problemów z zatrudnieniem odpowiednich pracowników, aktualnie taki problem ma prawie pięćdziesiąt procent firm. Jak się okazuje, sytuacja o takim charakterze występuje dużej ilości gospodarek, zaś nasz kraj jest sporo powyżej średnich wyników w tym zestawieniu. Bierze się to paru różnych przyczyn i z całą pewnością z takiej sytuacji są mocno zadowoleni pracownicy.
Prezentowane problemy ze znalezieniem ludzi do pracy zaczynają mieć firmy funkcjonujące w różnych branżach, sytuacja dotyczy zarówno doświadczonych pracowników fizycznych i kierowców, jak również inżynierów oraz specjalistów. Aktualnie powiedzieć już wręcz można o kryzysie na całym świecie, gdyż skala zjawiska zaczęła osiągać bardzo niepokojące rozmiary, w ciągu ostatnich sześciu lat znacząco się pogłębiając.
Wbrew powtarzanym opiniom, które stawiają pośród najbardziej poszukiwanych zawodów specjalistów IT, to statystyki nieco inaczej wyglądają. Wprawdzie znalezienie porządnej osoby do działu IT w dalszym ciągu nie jest łatwe, to w praktyce w ogólnym zestawieniu zajmują oni dopiero ósme miejsce. A najciężej już od kilku lat jest znaleźć sprawdzonych pracowników fizycznych.
Grupa ta jednak jest ogromnie szeroka i obejmuje sporo zawodów. Tak więc poszukiwani są elektrycy, monterzy i mechanicy, dużym zainteresowaniem cieszą się także spawacze, stolarze oraz osoby umiejące jeździć wózkami widłowymi. We wszystkich tych branżach coraz ciężej jest z wyszukaniem kompetentnej, zaangażowanej osoby do pracy.
Kolejną dość mocno poszukiwaną i ciężką do znalezienia grupą zawodów są kierowcy, głównie samochodów ciężarowych i autobusów, a później operatorzy maszyn oraz inżynierowie. Kolejne pozycje przypadły w udziale branży usługowej i gastronomicznej – rozmaite restauracje i hotele także łatwo mieć nie będą jeżeli zamierzają znaleźć profesjonalne osoby do pełnienia różnych funkcji.
Obecnie niejednokrotnie można zauważyć w dużej ilości branż wręcz walkę o pracownika. Firmy które chcą pozyskać nowych muszą zaproponować coraz korzystniejsze warunki, więc dotychczasowi pracodawcy również są zmuszeni do stosowanych działań, jakimi w pierwszej kolejności są podwyżki wynagrodzeń.