Dobra praca – kilka obserwacji od rekruterów

Namówiliśmy zaproszonego przez nas menedżera z popularnego portalu pracy i kariery szukampracy.pl do opowiedzenia o swoich wnioskach dot. działań, którymi można wesprzeć własną karierę. Zapraszamy do lektury jego tekstu.
Jednym z najważniejszych czynników skutecznego zabiegania o pracę jest niewątpliwie odpowiednie zareklamowanie się. Dyskutujemy tu nie tylko o rozmowie wstępnej, ale o momencie nieco wcześniejszym. Aby wszakże doszło do rozmowy kwalifikacyjnej, konkretne dokumenty aplikacyjne muszą znaleźć się na biurku pracodawcy. Stąd niezmiernie ważny jest fakt, aby nasze CV oraz nasze podanie o pracę korelowały z obowiązującymi regułami. Dodatkowo oczywiście należy przypuszczalnego pracodawcę czymś szczególnym zafrapować, a być może także zafascynować. Przede wszystkim należy natomiast sprawić, żeby podanie o pracę oraz CV były zbudowane w stosowny sposób. Ma to swoją wagę w odniesieniu do pierwszego z omawianych, ponieważ da się wychwycić, że bez liku osób ma znaczący dylemat ze wskazanym pismem. Błędy można znaleźć zarówno w nieodpowiednio sformułowanej treści, jak również w niewłaściwym stylu dokumentu. Warto zatem tutaj podkreślić, iż prawidłowo napisany list tego typu jest zbudowany z określonych segmentów, których nie powinno zabraknąć. Są to:

 • personalia,
 • miejscowość i data,
 • nazwa pracodawcy,
 • zwrot formalny,
 • wstęp,
 • część właściwa,
 • zamknięcie,
 • pożegnalny zwrot kurtuazyjny.

  Z czterema pierwszymi znaczącego problemu ogólnie nie będzie, lecz należy sprecyzować, jakie treści powinny być uwzględnione we wprowadzeniu, części właściwej i w podsumowaniu. W introdukcji zasadniczo dodaje się tego rodzaju niezbędniki, jak krótka prezentacja aplikującego, źródło, z jakiego usłyszeliśmy o wybranej posadzie oraz informacja dotycząca tego, o którą posadę się staramy. Rozwinięcie to fragment na uargumentowanie swoich działań, by objąć pracę. Warto zatem nadmienić o powodach, dla których akurat nas spółka powinna zatrudnić, a nie kogoś innego. Mamy zatem miejsce na szczycenie się swoimi zdolnościami. No i zamknięcie. Tutaj wypada wyrazić swoją chęć przyjęcia dyskutowanej pracy, wyrazić chęć spotkania w siedzibie firmy na rozmowie kwalifikacyjnej. dyskutowany list musi być sformułowany krótko i na temat.

  Znajdź oferty https://szukampracy.pl/praca/wielkopolskie/poznan